• ALBA

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Covaciu Cosmin Adrian
Colegiu 2: Mărginean Teodor Florin
Colegiul 3 : Atanasiu Teodor
Colegiul 4 : Popa Nicolae
Colegiul 5 : Furdui - Iancu Nicolae

Senat
Colegiul 1: Mihai Nicușor Mircea
Colegiul 2 : Bărbulețiu Tiberiu

  • ARAD

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Dekany Alexandru - Tiberiu
Colegiul 2: Dekany Alexandru - Tiberiu
Colegiul 3: Ifrim - Chen Mircea
Colegiul 4: Calimente Mihăiță
Colegiul 5: Stragea Cristian - Dimitrie
Colegiul 6: Fîciu Aniela - Gabriela
Colegiul 7: Grada Florin

Senat
Colegiul 1: Szentesi Silviu - Gabriel
Colegiul 2: Cristina Ioan
Colegiul 3: Albu George

  • ARGES

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Banzea Gheorghe
Colegiul 2: Miuțescu Gheorghe – Adrian
Colegiul 3: Brăslașu Mihai
Colegiul 4: Crișan Daniel - Marius
Colegiul 5: Catrina Constantin
Colegiul 6: Jinga Valerian
Colegiul 7: Postelnicescu Marius - Dorel
Colegiul 8: Gerea Andrei - Dominic
Colegiul 9: Nicolescu Theodor - Cătălin

Senat
Colegiul 1: Diaconu Mircea
Colegiul 2: Cosmescu Dumitru
Colegiul 3: Nițu Vasile
Colegiu 4: Călinescu Florin

  • BACAU

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Chiuariu Tudor - Alexandru
Colegiul 2: Lefter Ioan Silviu
Colegiul 3: Palăr Ionel
Colegiul 4: Dogaru Gheorghe Silvestru
Colegiul 5: Banu Mihai
Colegiul 6: Danciu Petru - Marius
Colegiul 7: Cojocaru Ovidiu Relu
Colegiul 8: Stoica Elena
Colegiul 9: Pricope Corneliu
Colegiul 10: Cojocaru Cristian

Senat
Colegiul 1: Berca Gabriel
Colegiul 2: Lupu Gabriel - Stănică
Colegiul 3: Ciubotariu Lucian Manuel
Coelgiul 4: Mironescu Adrian

  • BIHOR

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Sas Marcel Emil
Colegiul 2: Negrean Daniel Dumitru
Colegiul 3: Varga Lucia Ana
Colegiul 4: Jolța Nicolae
Colegiul 5: Vlaș Claudia Sorina
Colegiul 6: Boeriu Valeriu Victor
Colegiul 7: Dan Octavian
Colegiul 8: Hellvig Eduard Raul
Colegiul 9: Mălan Mircea

Senat
Colegiul 1: Bențan Emil
Colegiul 2: Popa Cornel
Colegiul 3: Scridon Smaranda Rozaura Maria
Colegiul 4: Carp Gheorghe

  • BISTRITA NASAUD

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Turc Ioan
Colegiul 2: Deneș Ioan
Colegiul 3: Popescu Grigore - Dorin
Colegiul 4: Țintean Ioan

Senat
Colegiul 1: Bindea Valer
Colegiul 2: Simihăian Valer

  • BOTOSANI

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Rebenciuc Neculai
Colegiul 2: Rebenciuc Neculai
Colegiul 3: Țurcanu Florin
Colegiul 4: Iavorenciuc Gheorghe
Colegiul 5: Ciubotaru Gheorghe
Colegiul 6: Buceceanu Dinu

Senat
Colegiul 1: Grigoraș Viorel
Colegiul 2: Câmpanu Liviu
Colegiul 3: Oprișan Ovidiu Gabriel

  • BRASOV

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Gabor Gheorghe
Colegiul 2: Maxim Adrian
Colegiul 3: Donțu Mihai Aurel
Colegiul 4: Puchianu Ioan Dumitru
Colegiul 5: Pescaru Onelia Nicoleta
Colegiul 6: Neculoiu Marius
Colegiul 7: Crăciun Dragoș Romulus
Colegiul 8: Rusu Ovidiu

Seant
Colegiul 1: Muntean Cătălin - George
Colegiul 2: Tănăsescu Carmen Felicia
Colegiul 3: Ghișe Ioan
Colegiul 4: Vasilescu Lawrentzia - Beatrice – Denisa

  • BRAILA

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Tușa Adriana - Diana
Colegiul 2: Văsioiu Horia
Colegiul 3: Datcu Vasile
Colegiul 4: Dan Ionel
Colegiul 5 Sterian Ion

Senat
Colegiul 1: Susanu Ion
Colegiul 2: Cibu Constantin – Sever

  • BUZAU

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Scutaru Adrian - George
Colegiul 2: Chioveanu Robert - Viorel
Colegiul 3: Holban Titi
Colegiul 4: Tudor Mariana - Carmen
Colegiul 5: Predoiu Marian - Cătălin
Colegiul 6: Ionescu Constantin
Colegiul 7: Podeanu Aurelian

Senat
Colegiul 1: Sălcuțan Alexandru Lucian
Colegiul 2: Bîgiu Marian - Cristinel
Colegiul 3: Mărăcine Nicolae

  • CARAS SEVERIN

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Irimia Horia - Ion
Colegiul 2: Strejariu Filip - Petru
Colegiul 3: Tabugan Ion
Coelgiul 4: Georgevici Iulian
Colegiul 5: Vatzulik Boris

Senat
Colegiul 1: Olaru Stejărel - Nicolae
Colegiul 2: Boșneac Valentin - Samuel

  • CALARASI

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Nicolăescu Gheorghe - Eugen
Colegiul 2: Șerban Jenel
Colegiul 3: Motreanu Dan - Ștefan
Colegiul 4: Șerbu Nicolae
Colegiul 5: Pavelescu Aurelian

Senat
Colegiul 1: Nedelcu Vasile
Colegiul 2: Nicolai Norica

  • CLUJ

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Moga Sebastian - Iacob
Colegiul 2: Dan Horea - Stelian
Colegiul 3: Petran Ioan
Colegiul 4: Căpușan Mircea
Colegiul 5: Uioreanu Horea - Dorin
Colegiul 6: Mînzat Marius - Dorel
Colegiul 7: Gal Avram - Marius
Colegiul 8: Pop Virgil
Colegiul 9: Bălaj Gheorghe - Marius
Colegiul 10: Loi Dacian - Aurel

Senat
Colegiul 1: Nețin Aurel
Colegiul 2: Morariu Lucia - Nora
Colegiul 3: Nicoară Marius - Petre
Colegiul 4: Pușcă Mircea Valer

  • CONSTANTA

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Dragomir Gheorghe
Colegiul 2: Lupu Mihai
Colegiul 3: Albu Gheorghe
Colegiul 4: Iorov Gheorghe
Colegiul 5: Spătaru ionel
Colegiul 6: Gropoșilă Iulian - Aurel
Colegiul 7: Bratu Adrian
Colegiul 8: Bourceanu Septimiu - Sebastian
Colegiul 9: Matei Constantin
Colegiul 10: Mihei Andrian - Sirojea

Senat
Colegiul 1: Hașotti Puiu
Colegiul 2: Cupșa Ovidiu Sorin
Colegiul 3: Enescu Dumitru Marius
Colegiul 4: Răducu Carmen

  • COVASNA

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Cimpoi Cristian Ciprian
Colegiul 2: Kósa Árpád
Colegiul 3: Moroianu Ioan
Colegiul 4: Obreja Marius Lucian

Senat
Colegiul 1: Polhac Gheorghe
Colegiul 2: Bote Aurel

  • DAMBOVITA

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Plăiașu Gabriel
Colegiul 2: Grozavu Ion Gabriel
Colegiul 3: Paraschiv Dragoș Florin
Colegiul 4: Cristea Maria
Colegiul 5: Manu Ioan
Colegiul 6: Amuzan Gheorghe
Colegiul 7: Popa Marian
Colegiul 8: Nae Victor

Senat
Colegiul 1: Dumitrescu Ion Mihai
Colegiul 2: Alexandrescu Alexandru
Colegiul 3: Băsceanu Ovidiu

  • DOLJ

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Stroe Corneliu Andrei
Colegiul 2: Buzatu Dan Horațiu
Colegiul 3: Stroe Ionuț - Marian
Colegiul 4: Lupoi Mihail
Colegiul 5: Costache Marin
Colegiul 6: Calafeteanu Mihai - Puiu
Colegiul 7: Voicu Mihai Alexandru
Colegiul 8: Gioancă Eugen
Colegiul 9: Popescu Luminița Viorica Cristina
Colegiul 10: Bujor Victor

Senat
Colegiul 1: Ungureanu Dumitru
Colegiul 2: Calangiu Cristina Mariana
Colegiul 3: Călin Viorel
Colegiul 4: Oprea Mario Ovidiu
Colegiul 5: Costea Elena

  • GALATI

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Dobre Victor - Paul
Colegiul 2: Cristovici Viorel
Colegiul 3: Strungă Emil
Colegiul 4: Gheorghe Teodor - Iulian
Colegiul 5: Bucatanschi Mihail
Colegiul 6: Sandu Traian
Colegiul 7: Pârlog Vasile
Colegiul 8: Ispas Mircea
Colegiul 9: Manoliu Mihai

Senat
Colegiul 1: Păcuraru Nicolae - Paul - Anton
Colegiul 2: Ungurianu Sorin
Colegiul 3: Ichim Paul
Colegiul 4: Cristea Dumitru

  • GIURGIU

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Ujeniuc Dragoș
Colegiul 2: Ciocănea - Teodorescu Adrian
Colegiul 3: Păsat Dan
Colegiul 4: Chițoiu Daniel

Senat
Colegiul 1: Măgureanu Cezar - Mircea
Colegiul 2: Mustățea Vasile

  • GORJ

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Morega Dan Ilie
Colegiul 2: Manta Pantelimon
Colegiul 3: Drăgușin Virgil
Colegiul 4: Gheorghescu Florentin Nicu
Colegiul 5: Pârgaru Ion
Colegiul 6: Nădrag Matei

Senat
Colegiul 1: Crețan Vasile
Colegiul 2: Bercea Nicolae

  • HARGHITA

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Sîngeorzan Dorin
Colegiul 2: Țepeluș Marius
Colegiul 3: Orbán Imre
Colegiul 4: Orbán László
Colegiul 5: Proca Tamara Ana

Senat
Colegiul 1: Burjan - Andrei Gabriel
Colegiul 2: Pop Adrian

  • HUNEDOARA

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Balint Tiberiu - Ioan
Colegiul 2: Rădoane Alin - Cătălin
Colegiul 3: Timiș Ioan
Colegiul 4: Drăgoescu Petru
Colegiul 5: Surulescu Daniel - Lucian
Colegiul 6: Țîmpău Radu - Bogdan
Colegiul 7: Radu Dorinel - Puiu

Citeste si:

Senat
Colegiul 1: Simota Alin
Colegiul 2: Ardelean Ben - Oni
Colegiul 3: Rușanu Dan - Radu

  • IALOMITA

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Pocora Cristina - Ancuța
Colegiul 2: Radu Paroș Mihăiță
Colegiul 3: Brotac Gheorghe
Colegiul 4: Iancu Nae

Senat
Colegiul 1: Vasile Mitu
Colegiul 2: Antonescu Lidun - Cătălin

  • IASI

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Dobre Traian
Colegiul 2: Fenechiu Relu
Colegiul 3: Simirad Lucian
Colegiul 4: Sălăvăstru Valerian
Colegiul 5: Gaboran Ioan Vasile
Colegiul 6: Țicău Eugen
Colegiul 7: Adomniței Cristian – Mihai
Colegiul 8: Gavrilă Camelia
Colegiul 9: Fătu Constantin
Colegiul 10: Volovăț Neculai
Colegiul 11: Dobre Cristina Elena
Colegiul 12: Cozmanciuc Corneliu Mugurel

Senat
Colegiul 1: Vosganian Varujan
Colegiul 2: Terinte Radu
Colegiul 3: Isopescu Dorina Nicolina
Colegiul 4: Hurmuzache Mihnea - Eudoxiu
Colegiul 5: Burlea Marin

  • ILFOV

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Ghițulescu Vladimir - Adrian
Colegiul 2: Iozu Stoian
Colegiul 3: Thuma Hubert - Petru - Ștefan
Colegiul 4: Popescu - Tăriceanu - Călin - Constantin - Anton

Senat
Colegiul 1: Zamfir Gabriel - Sorin
Colegiul 2: Petrache Marian

  • MARAMURES

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Niculescu - Țâgărlaș Cristian - Augustin
Colegiul 2: Stroe Radu
Colegiul 3: Zoicaș Marinel - Constantin
Colegiul 4: Pintea Vasile
Colegiul 5: Horj Pavel
Colegiul 6: Iuga Nicolae
Colegiul 7: Berci Vasile

Senat
Colegiul 1: Pașca Liviu - Titus
Colegiul 2: Ciocan Mircea
Colegiul 3: Corodan Ioan

  • MEHEDINTI

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Săceanu Constantin
Colegiul 2: Rădulescu Marian
Colegiul 3: Palașcă Viorel
Colegiul 4: Popescu Virgil - Daniel

Senat
Colegiul 1: Tudor Paul
Colegiul 2: Mazilu Liviu – Lucian

  • MURES

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Havrileț Niculae
Colegiul 2: Brișcaru Gheorghiță Cornel
Colegiul 3: Cazan - Sabadi Viorel
Colegiul 4: Butuc Ovidiu Mugurel
Colegiul 5: Nagy Petroniu Tiberiu Vasile
Colegiul 6: Gherca Adrian Constantin
Colegiul 7: Dobre Ciprian Minodor
Colegiul 8: Tușnea Ion

Senat
Colegiul 1: Gheorghe Cornel
Colegiul 2: Lukacs Lorand Istvan
Colegiul 3: Ungureanu Radu Ovidiu
Colegiul 4: Ichim Ionel Marius

  • NEAMT
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Frăsilă Petru
Colegiul 2: Popescu Gheorghe
Colegiul 3: Anghel Neculae
Colegiul 4: Ursărescu Dorinel
Colegiul 5: Tomuleț Cristian
Colegiul 6: Strătilă Șerban - Cezar
Colegiul 7: Ignat Andrei
Colegiul 8: Bostan Emil

Senat
Colegiul 1: Soroceanu Daniela
Colegiul 2: Dănăilă Valentin
Colegiul 3: Mărcuțianu Ovidius

  • OLT

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Iordache Andrei
Colegiul 2: Moisescu Ion
Colegiul 3: Drăghici Nicolae
Colegiul 4: Hristea Marin
Colegiul 5: Cernat Costin Șerban
Colegiul 6: Știrbu Gigel Sorinel
Colegiul 7: Dumitrescu Florian

Senat
Colegiul 1: Kovacs Carol - Emil
Colegiul 2: Brătucu Gabriel
Colegiul 3: Copilău Jenel

  • PRAHOVA

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Burlacu Cristian Ion
Colegiul 2: Simion Ioan
Colegiul 3: Gavrilescu Grațiela Leocadia
Colegiul 4: Pârvu Valerian
Colegiul 5: Nicolae Alexandri
Colegiul 6: Luchian Ion
Colegiul 7: Săftoiu Ana Adriana
Colegiul 8: Matei Gheorghe
Colegiul 9: Iliescu Cozeta Ramona
Colegiul 10: Toma Horia Victor
Colegiul 11: Teodorescu Iulian Liviu
Colegiul 12: Galeriu Rodion

Senat
Colegiul 1: Ilași Liviu
Colegiul 2: Lupu Adrian Gelu
Colegiul 3: Meleșcanu Teodor Viorel
Colegiul 4: Anghel Aurel
Colegiul 5: Nica Bogdan Cristian

  • SATU MARE

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Rus Ioan
Colegiul 2: Zetea Silviu - Gelu
Colegiul 3: Buda Viorel - Vasile
Colegiul 4: Ciută Ilie
Colegiul 5: Csapó Attila - Csaba

Senat
Colegiul 1: Silaghi Ovidiu - Ioan
Colegiul 2: Macec Valentin

  • SALAJ

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Băgărean Călin
Colegiul 2: Marian Claudiu Mihail
Colegiul 3: Rus Dumitru
Colegiul 4: Taloș Gheorghe Mirel

Senat
Colegiul 1: Pop Eugen
Colegiul 2: Penciuc Corin

  • SIBIU

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Mitea Eugen
Colegiul 2: Popa Virgil
Colegiul 3: Petrescu George Stelian
Colegiul 4: Opriș Mircea
Colegiul 5: Stoica Ilie
Colegiul 6: Cazan Mircea Vasile

Senat
Colegiul 1: Neagu Nicolae
Colegiul 2: Sajtos László
Colegiul 3: Boitan Minerva

  • SUCEAVA

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Băișanu Ștefan Alexandru
Colegiul 2: Nichitean Vasile - Brîndușel
Colegiul 3: Guliciuc Dorel
Colegiul 4: Aldea Gheorghe
Colegiul 5: Fîrțescu Dan
Colegiul 6: Irimescu Mircea
Colegiul 7: Coroamă Gheorghe
Colegiul 8: Angheluș Iulian - Constantin
Colegiul 9: Ioja Cezar
Colegiul 10: Rozopol Philip - Florin

Senat
Colegiul 1: Gorea Valică
Colegiul 2: Burciu Aurel
Colegiul 3: Cornia Ghiorghi
Colegiul 4: Prodan Tiberiu – Aurelian

  • TELEORMAN

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Ștefan Mihai Gabriel
Colegiul 2: Popescu Dumitru Dan
Colegiul 3: Vlaicu Dan
Colegiul 4: Savu Adrian
Colegiul 5: Dumitrică George Ionuț
Colegiul 6: Almăjanu Marin

Senat
Colegiul 1: Bălan Ilie
Colegiul 2: Nicoară Romeo Florin
Colegiul 3: Iliescu Alexandru

  • TIMIS

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Cristian Horia
Colegiul 2: Popescu Longin - Gabriel
Colegiul 3: Anton Anton
Colegiul 4: Bara Dan - Nicolae
Colegiul 5: Romoșan Ioan
Colegiul 6: Nicoară Alin - Flavius
Colegiul 7: Varga Rozalia - Dana
Colegiul 8: Țaga Claudiu
Colegiul 9: Patrichi Ionel
Colegiul 10: Sermeș Dan - Ion

Senat
Colegiul 1: Dimeca Radu - Dragoș
Colegiul 2: Robu Nicolae
Colegiul 3: Coifan Viorel - Gheorghe
Colegiul 4: Ambrus Ioan

  • TULCEA

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Draghici Mihăiță Gavrilă
Colegiul 2: Cononov Paul
Colegiul 3: Popa Octavian Marius
Colegiul 4: Marin Cătălin Iulian

Senat
Colegiul 1: Obreja Constantin Gabriel
Colegiul 2: Ciurea Mircea

  • VASLUI

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Ciurariu Florin
Colegiul 2: Bordeianu Dan
Colegiul 3: Voicu Vasile
Colegiul 4: Lefter Dionisie
Colegiul 5: Botez Constantin
Colegiul 6: Marian Dan Mihai
Colegiul 7: Dogaru Ciprian Cătălin

Senat
Colegiul 1: Juverdeanu Dorel
Colegiul 2: Drăgan Daniel
Colegiul 3: David Cristian

  • VALCEA

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Ioniță Gheorghe
Colegiul 2: Nicolae Ion
Colegiul 3: Harnagea Cătălin - Constantin
Colegiul 4: Preoteasa Zvetalana - Ileana
Colegiul 5: Buican Cristian
Colegiul 6: Fârtat Ilie

Senat
Colegiul 1: Folea Gheorghe
Colegiul 2: Frâncu Emilian - Valentin
Colegiul 3: Cotescu Marin - Adrănel

  • VRANCEA

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Lățcan Nicolae
Colegiul 2: Trofin Tudorel - Daniel
Colegiul 3: Săpunaru Nini
Colegiul 4: Ciorici Eugen
Colegiul 5: Ciopraga Mircea
Colegiul 6: Ionescu Neculai

Senat
Colegiul 1: Teodorovici Eugen - Orlando
Colegiul 2: Mazere Nicu

  • BUCURESTI

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Olteanu Bogdan
Colegiul 2: Budurescu Daniel - Stamate
Colegiul 3: Orban Ludovic
Colegiul 4: Zaarour Ingrid
Colegiul 5: Dincă Dragoș
Colegiul 6: Melciu Florin
Colegiul 7: Szobotka Ștefan - Sebastian
Colegiul 8: Neacșu Adrian
Colegiul 9: Câmpeanu Mariana
Colegiul 10: Ioniță Elena - Roxana
Colegiul 11: Petre Bogdan
Colegiul 12: Pană Gigi
Colegiul 13: Paliga Viorel - Sorin
Colegiul 14: Brătianu Bogdan - Valentin
Colegiul 15: Ionescu Gabriel - Pierino
Colegiul 16: Micula Cătălin
Colegiul 17: Fedorca Stelian - Victor
Colegiul 18: Dinu Marian - Giani
Colegiul 19: Petrescu Andrei
Colegiul 20: Bumbu Ioan - Gruia
Colegiul 21: Olteanu Cristian - Marian
Colegiul 22: Gorghiu Alina - Ștefania
Colegiul 23: Cristea Adrian - Horia - Ionel
Colegiul 24: Tănase Antonel
Colegiul 25: Munteanu Radu Horațiu
Colegiul 26: Bertzi Theodora
Colegiul 27: Pieptea Cornel
Colegiul 28: Jicman Liviu - Sebastian

Senat
Colegiul 1: Avramescu Arin - Alexandru
Colegiul 2: Antonescu George - Crin - Laurențiu
Colegiul 3: Drăgan Didina
Colegiul 4: Naicu Vlad Ion
Colegiul 5: Fleacă Dănuț Ioan
Colegiul 6: Iliescu Irinel - Caius
Colegiul 7: Țopescu Cristian - George
Colegiul 8: Mircescu Paul - Daniel
Colegiul 9: Radocea Horia Valerian
Colegiul 10: Banu Cristian - Sorin
Colegiul 11: Mănescu Rareș Șerban
Colegiul 12: Toti Mihai

  • DIASPORA

Camera Deputatilor
Colegiul 1: Zamfir Daniel - Cătălin
Colegiul 2: Dabija Nicolae
Colegiul 3: Movilă Ștefan
Colegiul 4: Stoica Valeria - Mariana

Senat
Colegiul 1: Roman Petre
Colegiul 2: Luca Raymond