• ALBA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Calin Potor
Colegiu 2: Clement Negrut
Colegiul 3 : Stefan Bardan
Colegiul 4 : Oana Badea
Colegiul 5 : Corneliu Olar
Senat
Colegiul 1: Alexandru Peres
Colegiul 2 : Nicolae Dobra

  • ARAD
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Claudia Boghicevici
Colegiul 2: Lucian Rivis-Tipei
Colegiul 3: Adrian Nitu
Colegiul 4: Iosif Matula
Colegiul 5: Gheorghe Feies
Colegiul 6: Marius Gondor
Colegiul 7: Iustin Marin Cionca
Senat
Colegiul 1: Ovidiu Marian
Colegiul 2: Constantin Traian Igas
Colegiul 3: Aurel Ardelean

  • ARGES
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Sorin Buta
Colegiul 2: Adrian Lazar
Colegiul 3: Constantin Iordan
Colegiul 4: Sorin Pandele
Colegiul 4: Constantin Catanea
Colegiul 5: Gheorghe Davidescu
Colegiul 6: Iulian Corbu
Colegiul 7: Stefan Ciocanel
Colegiul 8: Cristian Boureanu
Senat
Colegiul 1: Gheorghe Nicut
Colegiul 2: Gabriel Bratu
Colegiul 3: Marius Jurubita
Colegiul 4: Mircea Cinteza

  • BACAU
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Constantin Draganuta
Colegiul 2: Adrian Popescu
Colegiul 3: Tudorita Lungu
Colegiul 4: Neculai Olaru
Colegiul 5: Liviu Miroseanu
Colegiul 6: Valerian Vreme
Colegiul 7: Vasile Gherasim
Colegiul 8: Cristian Cucuian
Colegiul 9: Bebe Coanda
Colegiul 10: Doina Melinte
Senat
Colegiul 1: Valentin Nedeff
Colegiul 2: Vasile Nistor
Colegiul 3: Toader Balcanu
Colegiul 4: Doru Simovici

  • BIHOR
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Cristian Ile
Colegiul 2: Nicolae Hodisan
Colegiul 3: Romulus Motoca
Colegiul 4: Ionela Bruchental
Colegiul 5: Stefan Seremi
Colegiul 6: Gheorghe Sarb
Colegiul 7: Mircea Matei
Colegiul 8: Mircea Bradu
Colegiul 9: Octavian Bot
Senat
Colegiul1: Gavrila Ghilea
Colegiul 2: Dorel Luca
Colegiul 3: Petru Filip
Colegiul 4: Mihai Groza

  • BISTRITA NASAUD
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Ioan Botis
Colegiul 2: Vasile Marc
Colegiul 3: Ioan Oltean
Colegiul 4: Ioan Andreica
Senat
Colegiul 1: Ioan Sbarciu
Colegiul 2: Sabin Iliesi

  • BOTOSANI
Camera Deputatilor
Colegiul 1 : Radu Catalin Dragus
Colegiul 2 : Rodica Huruleac
Colegiul 3: Cristian Vasile Achitei
Colegiul 4: Stelica Strugaru Iacob
Colegiul 5 : Ciprian Paul Ionescu
Colegiul 6: Catalin Ovidiu Obuf Buhaianu
Senat
Colegiul 1 : Mihai Luca
Colegiul 2: Viorel Alexandru
Colegiul 3 : Dan Augustin Humelnicu

  • BRASOV
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Cristian Draghici
Colegiul 2: Ivan Cismaru
Colegiul 3: Aurelian Danu
Colegiul 4: Ion Gontea
Colegiul 5: Gabriel Andronache
Colegiul 6: Horatiu Braga
Colegiul 7: Florin Postolachi
Colegiul 8: Gheorghe Ialomitanu,
Senat
Colegiul 1: Marian Rasaliu
Colegiul 2: Mihai Vestea
Colegiul 3: Ioan Neculaie
Colegiul 4: Florin Staicu

  • BRAILA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Florin Craligea
Colegiul 2: Eugen Badalan
Colegiul 3: Grigore Potec
Colegiul 4: Gabriel Ciochina
Colegiul 5: Neculai Zotoi
Senat
Colegiul 1: Gheorghe Dragu
Colegiul 2: Nicolae Mitroi

  • BUZAU
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Liviu Mocanu
Colegiul 2: Paul Beganu
Colegiul 3: Cecilia Manolescu
Colegiul 4: Valeriu Alecu
Colegiul 5: Gratiela Iordache
Colegiul 6: Adrian Burducea
Colegiul 7: Cezar Preda
Senat
Colegiul 1: Viorel Constantinescu
Colegiul 2: Cristian Nicu
Colegiul 3: Ovidiu Anghel

  • CARAS SEVERIN
Colegiul 1: Ovidiu Radoi
Colegiul 2: Gheorghe Hogea
Colegiul 3: Ioan Ion
Colegiul 4: Valentin Rusu
Colegiul 5: Romica Pavel Anculia
Senat
Colegiul 1: Gheorghe Octavian Tunea
Colegiul 2: Iosif Secasan

  • CALARASI
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Marian Dinulescu
Colegiul 2: Constantin Tudor
Colegiul 3: Vasile Iliuta
Colegiul 4: Stelian Fuia
Colegiul 5: Viorel Pironea
Senat
Colegiul 1: Emil Musat
Colegiul 2: Constantin Dumitru

  • CLUJ
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Mircia Giurgiu
Colegiul 2: Daniel Buda
Colegiul 3: Petru Calian
Colegiul 4: Adrian Gurzau
Colegiul 5: Iuliu Pacurariu
Colegiul 6: Adrian Hetea
Colegiul 7: Cristian Haiduc
Colegiul 8: Vasile Miclaus
Colegiul 9: Minodora Luca
Colegiul 10: Ioan Morar
Senat
Colegiul 1: Mihail Hardau
Colegiul 2: Serban Radulescu
Colegiul 3: Gheorghe Benea
Colegiul 4: Tudor Stefanie

  • CONSTANTA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Ionel Manafu
Colegiul 2: Senol Zevri
Colegiul 3: Adrian Sponte
Colegiul 4: Constantin Chirila
Colegiul 5: Zanfir Iorgus
Colegiul 6: Gigi Chiru
Colegiul 7: Laurentiu Mironescu
Colegiul 8: Paloma Petrescu
Colegiul 9: Mircea Iustinian
Colegiul 10: Maria Stavrositu
Senat
Colegiul 1: Tudorel Calapod
Colegiul 2: Dorel Onaca
Colegiul 3: Daniel Florea
Colegiul 4: Mircea Banias

  • COVASNA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Dan Suciu
Colegiul 2: Angela Negoita
Colegiul 3: Liviu Vasile Comaneci
Colegiul 4: Gheorghe Baciu
Senat
Colegiul 1: Petre Strachinaru
Colegiul 2: Gheorghe Andrei Onea

  • DAMBOVITA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Jean Popescu
Colegiul 2 : Aurel Cucu
Colegiul 3 : Adrian Chirita
Colegiul 4 : Gheorghe Albu
Colegiul 5 : Dumitru George
Colegiul 6 : Bogdan Dinu
Colegiul 7: Bogdan Cantaragiu
Colegiul 8 : Iulian Vladu.
Senat
Colegiul 1 : Elena Manolescu
Colegiul 2: Mircea Andrei
Colegiul 3 : Valentin Calcan

  • DOLJ
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Mihai Surpateanu
Colegiu 2: Constantin Dascalu
Colegiul 3: Diana Busoi
Colegiul 4: Ionel Pana
Colegiul 5: Ileana Serban
Colegiul 6: Cornel Popa
Colegiul 7: Stelian Voinea
Colegiul 8: Gelu Visan
Colegiul 9: Vergica Sovaila
Colegiul 10: Stefan Stoica
Senat
Colegiu 1: Radu Berceanu
Colegiul 2: Tudor Udristoiu
Colegiul 3: Eugen Georgescu
Colegiul 4: Constantin Iancu
Colegiu 5: Nicolae Giugea

  • GALATI
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Petrisor Potec
Colegiul 2: Mircea Nicu Toader
Colegiul 3: Carmen Axenie
Colegiul 4: Dumitru Buturca
Colegiul 5: Aurel Zamfir
Colegiul 6: Doru Resmerita
Colegiul 7: Iulian Birsan
Colegiul 8: Mihai Irimia
Colegiul 9: Mihai Boldea
Senat
Colegiul 1: Constantin Petrea
Colegiul 2: Petru Lificiu
Colegiul 3: Iulian Arama
Colegiul 4: Marius Necula

  • GIURGIU
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Marius Cristian Iurascu
Colegiul 2 : Victor Boiangiu
Colegiul 3 : Valentin Iliescu
Colegiul 4 : Mihail Iusut
Senat
Colegiul 1 : Colarus Dan Constantin Mocanescu
Colegiul 2 : Gabriel Rasvan Teodor

  • GORJ
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Adrian Gorun
Colegiul 2: Gheorghe Mitescu
Colegiul 3: Mihai Cosmin Popescu
Colegiul 4: Severus Constantin Militaru
Colegiul 5: Corneliu Visoianu
Colegiul 6: Laurentiu Marcel Romanescu
Senat
Colegiul 1: Ion Ruset
Colegiul 2: Liviu Vasile Andrei

  • HARGHITA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Alexandru Gane
Colegiul 2: Dumitru Todoran
Colegiul 3: Dana Mocanu
Colegiul 4: Ioan Valcan
Colegiul 5: Adrian Ciobanu
Senat
Colegiul 1: Dorin Male
Colegiul 2: Grigore Sabau

  • HUNEDOARA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Dorin Gligor
Colegiul 2: Iosif Blaga
Colegiul 3: Matei Oprita
Colegiul 4: Angela Stoica
Colegiul 5: Monica Iacob-Ridzi
Colegiul 6: Ioan Inisconi
Colegiul 7: Viorel Arion
Senat
Colegiul 1: Gheorghe Barbu
Colegiul 2: Dorin Paran
Colegiul 3: Marius Vladu

  • IALOMITA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Olivia Postole
Colegiul 2: Tudor Amza
Colegiul 3: Catalin Marinescu,
Colegiul 4: Gheorghe Tinel
Senat
Colegiul 1: Tudor Panturu
Colegiul 2: Cazacu Marinica

  • IASI
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Constantin Serban
Colegiul 2: Dragomir Tomasevschi
Colegiul 3: Petru Movila
Colegiul 4: Liviu Bulgaru
Colegiul 5: Valerica Andronache
Colegiul 6: Gheorghe Cretu
Colegiul 7: Narciza Nedelcu
Colegiul 8: Dan Carlan
Colegiul 9: Daniel Oajdea
Colegiul 10: Marius Spinu
Colegiul 11: Constantin Neagu
Colegiul 12: Nicusor Pacuraru
Senat
Colegiu 1 : Iulian Serban
Colegiul 2 : Lucian Flaiser
Colegiul 3 : Leonard Rusu
Colegiu 4 : Dumitru Oprea
Colegiul 5 : Mihaela Popa

Citeste si:

  • ILFOV
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Ion Bogaciu
Colegiul 2: Mircea Marin
Colegiul 3: Mihaela Ioana Sandru
Colegiul 4: Sorin Minea
Senat
Colegiul 1: Valentin Delcea
Colegiul 2 : Urban Iulian

  • MARAMURES
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Dan Marinca
Colegiul 2: Emilian Pop
Colegiul 3: Nicolae Bud
Colegiul 4: Doru Lese
Colegiul 5: Vasile Timis
Colegiul 6: Vasile Bodnar
Colegiul 7: Alexandru Deac
Senat
Colegiul 1: Mariana Pop
Colegiul 2: Mircea Radu Munteanu
Colegiul 3: Gheorghe Mihai Barlea

  • MEHEDINTI
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Cornel Ghita
Colegiul 2: Doina Chircu
Colegiul 3: Ion Mitu
Colegiul 4: Rafael Norocel Ciorascu
Senat
Colegiul 1: Mihai Stanisoara
Colegiul 2: Constantin Iftimie

  • MURES
Camera Deputatilor
Colegiul 1 : Nicu Mihoc
Colegiul 2: Doru Opriscan
Colegiul 3: Teodor Giurgea
Colegiul 4: Vasile Cornea
Colegiul 5: Eugen Crisan
Colegiul 6: Toader Stroian
Colegiul 7: Radian Ovidiu Vasu
Colegiul 8: Dumitru Matei
Senat
Colegiul 1: Mihai Porutiu
Colegiul 2: Ladislau Schwartz
Colegiul 3: Petru Basa
Colegiul 4: Radu Crisan

  • NEAMT
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Stelian Ghita
Colegiul 2: Mihaela Stoica
Colegiul 3: Vlad Marcoci
Colegiul 4: Marius Neculai
Colegiul 5: Iulian Sugaru
Colegiul 6: Vasile Panaite
Colegiul 7: Marius Rogin
Colegiul 8: Alexandru Dragan
Senat
Colegiul 1: Toader Mocanu.
Colegiul 2: Simion Maftei
Colegiul 3: Vasile Sendrea

  • OLT
Camera Deputatilor
Colegiul 1 : Daniel Barbulescu
Colegiul 2 : Nicolae Stan
Colegiul 3 : Ana Anghel
Colegiul 4 :Mircea Cosea
Colegiul 5 : Dumitru Niculescu
Colegiul 6 : Marin Ionica
Colegiul 7: Octavian Popescu
Senat
Colegiul 1 : Mihai Nita
Colegiul 2 : Dan Balasescu
Colegiul 3 : Gheorghe Buica

  • PRAHOVA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: George Nastasia
Colegiul 2: Florin Anghel
Colegiul 3: Costel Morarescu
Colegiul 4: Cristian Apostol
Colegiul 5: Auras Dragomir
Colegiul 6: Gabriel Hornoiu
Colegiul 7: Cosmin Birjaru
Colegiul 8: Mircea Staicu
Colegiul 9: George Ionescu
Colegiul 10: Sever Voinescu
Colegiul 11: Roberta Anastase
Colegiul 12: Andrei Sava
Senat :
Colegiul 1: George Severin
Colegiul 2: Iulian Badescu
Colegiul 3: Ion Ardelean
Colegiul 4: Ion Rotaru
Colegiul 5: Gabriel Sandu

  • SALAJ
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Lucian Bode
Colegiul 2: Mirel Olahut
Colegiul 3: Alexandru Muresan
Colegiul 4: Ioan Abrudan
Senat
Colegiul 1: Ioan Mocan
Colegiul 2: Onorica Abrudan

  • SATU MARE
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Ioan Tibil
Colegiul 2: Ioan Holdis
Colegiul 3: Ioan Mihalca
Colegiul 4: Florin Gal
Colegiul 5: Adrian Ciobanu
Senat
Colegiul 1: Petru Muresan
Colegiul 2: Pop Zoltan Carol

  • SIBIU
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Cornel Stirbet
Colegiul 2: Raluca Turcan
Colegiul 3: Gheorghe Roman
Colegiul 4: Danut Voinea
Colegiul 5: Dan Nanu
Colegiul 6: Constantin Trihenea
Senat
Colegiul 1: Ion Ariton
Colegiul 2: Marcel Piteiu
Colegiul 3: Horatiu Cercel

  • SUCEAVA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Sanda Maria Ardeleanu
Colegiul 2: Ioan Balan
Colegiul 3: Eugen Uricec
Colegiul 4: Romică Andreica
Colegiul 5: Vasile Dedita
Colegiul 6: Cristian Irimie
Colegiul 7: Dumitru Mihalescu
Colegiul 8: Mircea Druc
Colegiul 9: Gabriel Gospodaru
Colegiul 10: Dumitru Pardau
Senat
Colegiul 1: Sorin Fodoreanu
Colegiul 2: Orest Onofrei
Colegiul 3: Mihai Vitcu
Colegiul 4: Petru Carcalete

  • TELEORMAN
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Daniel Claudiu Cracea
Colegiul 2: Aurel Puiu
Colegiul 3: Adrian Badulescu
Colegiul 4: Adrian Florescu
Colegiul 5: Constantin Amarie
Colegiul 6: Adrian Dida
Senat
Colegiul 1: Ion Nastasescu
Colegiul 2: Iulian Suica
Colegiul 3: Alexandru Mocanu

  • TIMIS
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Radu Lambrino
Colegiul 2: Stefan Dragulescu
Colegiul 3: Marius Dugulescu
Colegiul 4: Gheorghe Noditi
Colegiul 5: Alin Popoviciu
Colegiul 6: Valeriu Tabara
Colegiul 7: Marius Martinescu
Colegiul 8: Nelu Balas
Colegiul 9: Tiberiu Lelescu
Colegiul 10: Gheorghe Ciobanu
Senat
Colegiul 1: Gheorghe David
Colegiul 2: Viorel Oancea
Colegiul 3: Dorel Borza
Colegiul 4: Cornelia Corescu

  • TULCEA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Marian Avram
Colegiul 2: Mihai Stroe
Colegiul 3: Vasile Gudu
Colegiul 4: Dumitru Enache
Senat
Colegiul 1: Ion Bara
Colegiul 2: Anisoara Radu

  • VASLUI
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Ioan Zaharia
Colegiul 2: Petru Botez
Colegiul 3: Dragos Iftime
Colegiul 4: Liliana Filip.
Colegiul 5: Viorel Carare
Colegiul 6: Liviu Filip
Colegiul 7: Dan Liviu Cain
Senat
Colegiul 1: Corneliu Mihalache
Colegiul 2: Vasile Pintilie
Colegiul 3: Emil Bordeianu

  • VALCEA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Sorin Zamfirescu
Colegiul 2: Samuel Valcu
Colegiul 3: Dumitru Stancu
Colegiul 4: Gheorghe Branzan
Colegiul 5: Gabriela Ene
Colegiul 6:Ion Tudor
Senat
Colegiul 1: Ion Craciunescu
Colegiul 2: Dorel Jurcan
Colegiul 3:Veronel Radulescu

  • VRANCEA
Camera Deputatilor
Colegiul 1:Razvan Mustea Serban
Colegiul 2: Maria Parcalabescu
Colegiul 3: Laurentiu Dumitrache
Colegiul 4: Mugurel Malureanu
Colegiul 5: Alin Trasculescu,
Colegiul 6: Sorin Hornea
Senat
Colegiul 1: Sorina Placinta
Colegiul 2: Danut Popoiu

  • BUCURESTI
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Gheorghe Groza
Colegiul 2: Anca Constantinescu
Colegiul 3: Irinel Cristu
Colegiul 4: Costica Canacheu
Colegiul 5: Edmond Catalin Talmacean
Colegiul 6: Silviu Tudorel Filimon
Colegiul 7: Mihai Cristian Atanasoaiei
Colegiul 8: Brindusa Cornelia Novac
Colegiul 9: Teodor Paleologu
Colegiul 10: Catalin Croitoru
Colegiul 11: Sulfina Barbu
Colegiul 12: Cristian Petrescu
Colegiul 13: Daniel Stefan Pirpiliu
Colegiul 14: Dan Radu Zacreanu
Colegiul 15: Silviu Prigoana
Colegiul 16: Constantin Ionescu
Colegiul 17: Alexandru Ciocilteu
Colegiul 18: Liviu Cotirla, deputat
Colegiul 19: Cristian Mircea Raicu
Colegiul 20: Rodica Mioara Toth
Colegiul 21: Cristina Traila
Colegiul 22: Elena Munteanu
Colegiul 23: Mihail Claudiu Zaharia
Colegiul 24: Daniel Florian Geanta
Colegiul 25: Elena Udrea
Colegiul 26: Mihail Ozunu Vasile
Colegiul 27: Mariana Nedelcu
Colegiul 28: Danut Liga
Senat
Colegiul 1: Cornelia Cazacu
Colegiul 2: Ionel Popescu
Colegiul 3: Tudor Serban
Colegiul 4: Anca Boagiu
Colegiul 5: Vasile Blaga
Colegiul 6: Cristian Radulescu
Colegiul 7: Ioan Talpes
Colegiul 8: Razvan Ionescu
Colegiul 9: Aurel Viorel Moldoveanu
Colegiul 10: Gheorghe Udriste
Colegiul 11: Alexandru Radu Feldman
Colegiul 12: Gabriel Mutu

  • DIASPORA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: William Branza
Colegiul 2: Eugen Tomac
Colegiul 3: Mircea Lubanovici
Colegiul 4: Herman Berkovits
Senat
Colegiul 1: Riceard Viorel Badea
Colegiul 2: Eugen Chivu